S kofeínom bez vedľajších účinkov!

Cafézia (100% Arabika s malou prímesou bylín) vyvinula originálnu kombináciu kávy tej najvyššej kvality s presne nastavenou malou prímesou bylín, ktorá upokojuje metabolizmus kofeínu a znižuje aciditu kávy. Odstránením vedľajších nežiaducích účinkov kofeínu a kyslých substancií v praženej káve prímes bylín nielen zvyšuje jej kvalitu a výnimočnosť, ale umocňuje aj pozitívny vplyv na ľudský organizmus a jeho imunitný systém. Kávu s kofeínom si môžu dopriať aj ľudia s intoleranciou na kofeín, alebo tehotné a dojčiace ženy.

Kofeín a ďalšie chemikálie kyslej povahy, ktoré vznikajú pražením kávy, môžu po požití spôsobovať nežiaduce účinky, tie sa môžu prejaviť trasom, arytmiou srdca, náhlou žalúdočnou nevoľnosťou, až pocitu na zvracanie, potením alebo aj bolesťou hlavy. Tieto symptómy sú spôsobené náhlym poklesom koncentrácie dopamínu po vypití kávy, ktorému predchádzal krátkodobý účinok zvýšenia dopamínu v cieľových oblastiach mozgu vplyvom kofeínu.

Kofeín je základnou zložkou praženej kávy, ktorý má mnohonásobný vplyv na fyziológiu ľudského tela. Po vypití kávy dochádza v krátkom čase k nárastu produkcie dopamínu, čo sa prejavuje stimuláciou mentálnych a fyzických činností. Dopamín je neurotransmiter, ktorý zodpovedá za indukciu pozitívnych vnemov v zodpovedajúcich častiach mozgu. Antioxidačné vlastnosti kávy priaznivo pôsobia pri chorobách ako je rakovina či cievna mozgová príhoda, kde je patologický proces viazaný na produkciu voľných oxidatívnych radikálov. Vplyv pitia kávy ako preventívneho agensa progresu ochorenia bol intenzívne študovaný aj pri neurodegeneratívnych ochoreniach mozgu, hlavne pri Alzheimerovej a Parkinsonovej chorobe.

Cafézia je vyrábaná súkromnou firmou Heritage Coffee Company, ktorá sa venuje praženiu, baleniu a distribúcii kávy v Severnej Amerike už viac ako 25 rokov. Káva je pripravovaná výhradne z organických a fair trade Arabika kávových bobúľ v najmodernejších prevádzkach pražiarní Heritage Coffee Company. Expertíza spočíva vo výbere tých najkvalitnejších bobúľ, spôsobe ich praženia po dosiahnutie tých najkvalitnejších organoleptických vlastností. Heritage Coffee Company je na trhu známa tým, že káva je pražená konzistentne, pri dosiahnutí požadovanej úrovne kvality, čo zaručujú jej laboratóriá špičkovej úrovne.