Bylinná prímes

Špeciálna prímes bylín je primiešaná v malom pomere do 100% Arabiky, ktorá vplyvom alkaloidov upravuje pH varenej kávy. Súčasne s antioxidačnými vlastnosťami kávy tieto byliny umocňujú pôžitok z jej pitia, znižujú kyslosť kávy, uľahčujú metabolimus kofeínu a zároveň poskytujú silnú podporu imunitného systému.
Pozitívny vplyv bylín v prímesi na ľudské zdravie:
LIPKAVEC
Charakteristickou vlastnosťou lipkavca je mierny močopudný účinok, s vplyvom na čistenie krvi a lymfatického systému. Tejto byline sa preto pripisuje detoxikačný účinok na ľudský organizmus s benefičnými prejavmi na koži, močových cestách a lymfatických uzlinách. Bylinkári ju aplikujú na znižovanie krvného tlaku a teploty tela. Lipkavec zmierňuje zápaly tonzíl, pečene, vaječníkov, potláča artritické bolesti. Stimuluje metabolizmus pečene, podporuje trávenie a vstrebávanie živín.
YZOP
Silný odvar z listov a kvetov yzopu sa aplikuje pri zahlienení priedušiek, nosa a hrdla, na zmiernenie zápalu horných dýchacích ciest. Zvonku sa zvykne aplikovať na jazvy, na zmiernenie opuchu a sčervenania. Esenciálny yzopový olej zvyšuje mentálnu koncentráciu a pôsobí ako nervové tonikum, vhodné na podporu liečby nervovej vyčerpanosti, úzkosti a depresie
YERBA MATÉ
Yerba maté sa celosvetovo používa na úpravu nadváhy ovplyvňovaním trávenia a zvyšovaním lipolitickej aktivity pri trávení podkožného tuku. Aplikuje sa tiež pri fyzickej a mentálnej únave, nervových depresiách, reumatických bolestiach, bolestiach hlavy pri prepracovanosti a zvýšenej únave. Obsahuje zvýšené množstvo draslíka, horčíka a mangánu. Zabraňuje tvorbe kyseliny mliečnej a tým aj silnej únave po fyzickej námahe. Zmes alkaloidov v yerba maté má jemnejšie účinky, než väčšina rastlín s kofeínom. Stimuluje hladké svalové tkanivo a svalstvo myokardu. Pravidelní užívatelia yerba maté uvádzajú, že táto bylina neprináša pri stimulujúcich účinkoch následné nežiaduce reakcie organizmu ako úzkosť, búšenie srdca, tiky, riedku stolicu, potenie, pričom tieto symptómy uvádzajú hlavne ľudia pravidelne pijúci kávu s kofeínom.