Bezkofeínová káva? Čo ste sa zbláznili?

Káva patrí medzi najobľúbenejšie nápoje, pijú ju ľudia na celom svete. Vyhľadávajú ju jednak vďaka nezameniteľnej aróme a chuti, ale hlavne kvôli tomu, že kofeín, ktorý obsahuje, dokáže nakopnúť. A ako isto viete, človeku sa také nakopnutie zvyčajne hodí aj viackrát denne.

Existuje však aj fenomén zvaný „intolerancia na kofeín“, kvôli ktorému mnohí ľudia vyhľadávajú bezkofeínovú kávu. Našli si nie príliš zdravú a nie príliš chutnú alternatívu, aj keď Caféziu by mohli. Táto káva vám totiž problémy nespôsobí.

Keď sa dozviete, ako sa vyrába káva bez kofeínu, tak vás chuť na ňu azda aj prejde.

Existujú dva spôsoby, ktorými sa z kávy odstraňuje kofeín:

  1. Európsky proces (odstráni až do 97 percent kofeínu) – táto metóda využíva chemické prostriedky, konkrétne dichlormetan. Zrná sa namočia do vodného roztoku, vďaka čomu sa z nich odstráni kofeín. Následne sa premyjú, ale káve napriek tomu ostane ľahká chemická pachuť.
  2. Švajčiarsky vodný proces (odstráni takmer 100 percent kofeínu) – ide o zdravší a nechemický variant, vďaka ktorému môže káva dostať aj certifikát „bio“. Kofeín sa odstraňuje za pomoci vody a aktívneho uhlíka: zrná sa dlho máčajú, vďaka čomu sa z nich kofeín dokáže vypudiť. Následne prichádza k filtrovaniu cez uhlík, ktorý odstraňovanú látku vstrebá. Problémom tohto procesu je skutočnosť, že dlhé máčanie zŕn odplaví aj éterické oleje a káva príde o nezameniteľnú arómu.

Bezkofeínová káva? Ďakujem, neprosím

Zo skôr uvedených skutočností je zrejmé, že bezkofeínová káva nie je maškrtou najvyššej kvality a skôr tu ide len o snahu nájsť akúsi napodobeninu klasickej kávy.

My však pre vás máme dobrú správu: Caféziu môžete! Táto bio organická káva je vyrobená špeciálnou receptúrou a doplnená bylinami lipkavec, yzop a yerba maté. Unikátna výrobná procedúra sa postará o to, že nepocítite žiadne vedľajšie účinky pitia kávy.

Nebudete mať problém s kofeínom, nepocítite búšenie srdca, potenie, triašku a ani žalúdočnú nevoľnosť. Aj preto o Cafézii radi hovoríme, že „nakopne a neublíži“, respektíve že „posúvame limity kávy“.

Tak na zdravie!

PREJDI NA E-SHOP
Skúste Caféziu a zabudnete na bezkofeínovú kávu. Posúvame limity kávy.