Kávové kúpele? V Japonsku je to realita…

Kávové kúpele v Japonsku, kúpanie v káve
Kávové kúpele! Toto nutne potrebujeme aj u nás: pred prácou si na pol hodinky „skočiť“ a deň je hneď krajší… 🙂

Sociálnou sieťou YouTube pred časom kolovalo video nadšenca, ktorý si doma pripravil poriadny kávový kúpeľ. Okrem instantnej kávy do neho pridal aj vrece naplnené klasickou kávou a vo vani ho vylúhoval ako vrecko s čajom. Následne sa vo svojom diele vykúpal a tvrdil, že ho to skutočne poriadne „nakoplo“.

Vraj dokonca pocítil triašku, čo je pri bežných kávach jeden z možných vedľajších príznakov. Mimochodom, ak to chcete bez triašky, sčervenania, prípadne ďalších ťažkostí, skúste Caféziu; tá je v tomto smere špecifická a určená je presne pre ľudí s takýmito problémami.

Avšak späť k veci; spomínaný youtuber vystupujúci pod menom FunnyMeNow nebol jediný, komu prišlo na um vykúpať sa v káve. V japonskom meste Hakone nachádzajúcom sa približne 80 kilometrov od hlavného mesta Tokia, majú veľmi netradičné kúpele, pričom okrem iného si vie bežný človiečik lebediť aj v káve.

Majitelia kúpeľov na svojej stránke informujú o tom, že káva sa pripravuje „pri nižších teplotách z horúcej termálnej vody“. Možno to znie záhadne, ale chápať to máme tak, že na prípravu sa nevyužíva klasická vriaca voda a ani voda s teplotou blížiacou sa bodu varu, ale na tento účel slúži termálny prameň nižšej teploty.

Výhody okúpania sa spočívajú napríklad v znížení únavy, nadobudnutí energie, ale tekutina má veľmi pozitívny vplyv aj na pokožku. Káva je vďaka spoločnosti Mitsumoto Coffee dolievaná trikrát denne, avšak pri bazéne je aj stručné upozornenie: „No drinking, please.“. Piť by ste ju teda nemali.

Kávové kúpele, kúpanie v káve
Tak čo, dali by ste si povedať?

V kúpeľoch a vodnom zábavnom parku s názvom Hakone Kowakien Yunessun sa návštevníci okrem toho vedia potešiť napríklad aj vykúpaním v zelenom čaji, avšak k dispozícii sú aj kúpele z červeného vína, prípadne zo saké. Celkovo je k dispozícii 26 atrakcií.

Na záver dodajme, že v tomto období majú v spomínanom komplexe až 45-percentné zľavy. Štvorhodinová vstupenka pre dospelého vyjde na 2 250 jenov (18,73e), za dieťa do 11 rokov je potrebné zaplatiť 1 300 jenov (10,82e).

Komu sa do Japonska kvôli takémuto zážitku nechce, toho možno poteší informácia, že aj naše kúpele v Dudinciach ponúkajú produkt s názvom „Kávové detoxikačné ošetrenie tela“, ktorý „podporuje telesnú energiu, stimuluje látkovú výmenu, aktivuje mikrocirkuláciu a detoxikuje. Podporuje tiež prečistenie pokožky a spevňuje kontúry tela. Má takisto anticelulitídny účinok.“

Ak vás neoslovilo jedno ani druhé, treťou alternatívou je už len napodobniť skôr spomínaného youtubera. Veľa šťastia!

BLOG O KÁVE
WEB: blogokave.sk
FACEBOOK: facebook.com/blogokavesk
INSTAGRAM: instagram.com/blogokave

Powered by Cafézia.