Máte histamínovú intoleranciu a problém s kávou? S Caféziou sa nemusíte obmedzovať

Cafézia vás hneď upúta krásnymi zrnami najvyššej kvality.
  • nebude vás trápiť búšenie srdca, bolesť hlavy, trasenie rúk, sčervenanie
  • zabudnete na akékoľvek žalúdočné nevoľnosti či pálenie záhy
  • nebudete mať problém so spánkom, dokonca budete spať ešte lepšie
  • Cafézia je najvhodnejšia alternatíva pre tehotné a dojčiace ženy
  • piť ju môžu i ľudia s intoleranciou na kofeín
  • ideálna je aj pre celiatikov a dokonca i pre ľudí s histamínovou intoleranciou
  • a je to káva S KOFEÍNOM

Histamínová intolerancia. Čoraz častejšie skloňovaný pojem, ktorý sa týka dvoch až troch percent populácie. Ide o nepríjemnú chorobu, ktorá môže vyvolávať napríklad únavu, opuch slizníc či kože, ale aj tráviace ťažkosti či svrbenie celého tela. Mnoho ľudí si ju sprvoti zamieňa s potravinovou alergiou či celiakiou, ale môže to byť práve histamínová intolerancia (HIT). A verte, táto diagnóza vám vie poriadne skomplikovať život.

„Hitkár“ to nemá jednoduché. Po konzumácii vybraných jedál či nápojov mu môže stúpnuť histamín a problémy sú na svete. Niektoré potraviny hladinu histamínu prirodzene zvyšujú, iné zasa telu bránia odbúravať ho. Je to pomerne komplexná záležitosť a čo je zaujímavé, niektorému pacientovi môžu určité veci škodiť, no inému nič nespravia.

Existuje pomerne dlhý zoznam položiek, ktoré „hitkári“ nemôžu, respektíve by si pri ich užívaní mali dávať pozor. Na druhej strane existujú potraviny, ktoré sú oficiálne povolené a problémy nespôsobujú. Nuž a mnoho zdrojov uvádza aj informáciu, že problémová je i káva. Opäť to neplatí u každého, ale je známych viacero prípadov ľudí, ktorým bežná káva nerobí dobre.

Detailný pohľad na zrnká bio organickej káfy Cafézia.

Dobrá správa: Caféziu môžete

Úmyselne sme napísali „bežná káva“, pretože Cafézia medzi ne nepatrí. Tento jedinečný produkt má okrem vynikajúcej a lahodnej – typicky kávovej – chuti (dôkaz TU) i viacero nezvyčajných výhod, o ktorých sme písali (napríklad TU) a ideálny je aj pre „hitkárov“. Viackrát sme sa o tom presvedčili i na vlastnej koži.

Po celom Slovensku navštevujeme množstvo rôznych festivalov, výstav či kongresov a stretávame sa so všetkými skupinami ľudí,“ uviedla výkonná riaditeľka spoločnosti Cafézia a výhradná distribútorka tejto kávy pre územie Slovenska Jana Krajňaková.

Najzaujímavejšiu skúsenosť s ľuďmi s histamínovou intoleranciou sme nadobudli na výstave Gluten Free Expo v Trenčíne, kam dorazil aj autobus zo združenia celiatikov,“ pokračovala. „Medzi jeho osádkou bolo i mnoho ľudí patriacich medzi hitkárov. Sledovanie ich reakcií bolo veľmi zaujímavé: najskôr možno istá forma nedôverčivosti a opatrnosti, ochutnávanie a napokon spokojnosť. Nezaznamenali sme ani jeden jediný prípad človeka, ktorému by Cafézia nesadla.“

PREJDI NA E-SHOP

Bio organická káva Cafézia - New Orleans
Objednanie jednej kávy nikdy nie je príliš efektívne. Na našom ESHOPE máme viacero rôznych balíčkov, napríklad aj takýto na dva kusy New Orleans 🙂


Tešíme sa na vaše reakcie

Patríte medzi ľudí, ktorí mali s pitím kávy problémy a aj u vás sa potvrdilo, že Cafézia vám nič nerobí? Budeme veľmi radi, ak sa nám ozvete na mailovú adresu info@cafeziaherbalcoffee.sk a podelíte sa o svoje skúsenosti. Do predmetu prosím uveďte „histamínová intolerancia“.