Môže mlieko v káve spôsobiť vážne problémy? (VIDEO)

Igor Bukovský o téme "nebezpečného" pitia kávy s mliekom
Môže vám pitie kávy s mliekom spôsobiť problémy? Odpovie vám uznávaný odborník Igor Bukovský.

O tom, čo spôsobuje pridanie mlieka do kávy, sa toho popísalo viac ako dosť. Internet dáva priestor obrovskému množstvu názorov, ktoré pritom často produkujú ľudia bez akýchkoľvek poznatkov a odbornosti. Vystrašenie čitateľa je v konečnom dôsledku veľmi jednoduché.

V aktuálnom videu uviedol vec na správnu mieru doktor Igor Bukovský, ktorý sa otázkam výživy a trendom v oblasti zdraviu prospešnej životosprávy venuje už takmer tri desaťročia.

Mlieko v káve nás nezabije! Je to hoax

„Je tu jedna vec, o ktorej ešte veľa ľudí nevie: a to je fakt, že pridanie kravského mlieka do čaju, ale aj do kávy, prípadne do kakaa, zhoršuje vstrebávanie užitočných, dôležitých a zdraviu prospešných látok, ktoré patria do veľkej skupiny polyfenolov,“ začal Bukovský svoje vysvetľovanie.

Vzápätí s mierne zvýšeným hlasom pokračoval: „Pridať si mlieko do kávy nás určite nezabije, ako to hovorí internetový hoax. Nezničí nám pečeň, obličky alebo neviem čo, ale pridanie mlieka do čaju, prípadne do kávy, môže zhoršiť vstrebávanie látok, ktoré sú v čaji alebo v káve pre nás prospešné.“

Skúste kávu so sójovým či mandľovým mliekom

Ak ste na pitie kávy s mliekom navyknutí a čierny mok by vám inak nechutil, nezúfajte. Existuje totiž riešenie. „V takomto prípade si namiesto kravského mlieka pridajte do kávy sójové či mandľové mlieko, prípadne akékoľvek iné, možno radšej aj doma vyrobené. Je to totiž lepšie, než živočíšne mlieka.“

„Ak potrebujete zneutralizovať účinok kofeínu, prípadne zmierniť podráždenie žalúdka, tak vám rastlinné mlieka poslúžia rovnako dobre a súčasne sa nimi nepripravíte o dôležité a užitočné látky. Prípadne to môžete spraviť tak, že si do svojej kávy pridáte trochu sójovej alebo nejakej inej smotany,“ dodal Igor Bukovský.

Bio organická káva Cafézia - AKCIA
AKCIA: Osem káv značky Cafézia by vás vyšlo na 100 eur. My vám ich dáme deväť, pridáme kávovar frenchpress zadarmo a vyjde vás to LEN NA 99 eur. Viac na eshop.cafeziaherbalcoffee.sk.

Cafézia zaujme množstvom dobrých vlastností

Nuž a my radi doplníme, že ak potrebujete zneutralizovať chuť a pH kávy mliekom, prípadne zmierniť podráždenie žalúdka, tak v tomto smere je najvhodnejším kávovým produktom na slovenskom trhu práve Cafézia; či už s mliekom, alebo bez.

Viac zaujímavých informácií nájdete v rubrike PREČO CAFÉZIA?

„Na výstavách, festivaloch a ďalších stretnutiach s ľuďmi sme spozorovali zaujímavú vec: aj keď boli zvyknutí na kávu s mliekom, pri Cafézii ho proste nepotrebovali,“ pridala svoj pohľad exkluzívna distribútorka kávy Cafézia pre územie Slovenska Jana Krajňaková. „Máme aj mnoho príkladov ľudí, ktorí sa pri Cafézii odnaučili piť kávu s mliekom.“

*************************

PREJDI NA E-SHOP

*************************

Viac informácií od Igora Bukovského nájdete v priloženom videu. Vysvetlenie týkajúce sa kávy s mliekom začína v čase 41:00.