Najlepšie citáty o káve

citáty o káve - šálka kávy
Káva inšpiruje ľudí po celom svete. Zozbierali sme pre vás tie najkrajšie citáty o tomto lahodnom moku. Ak vás niektoré „presvedčia“, radi vás privítame na našom ESHOPE.

Káva je mimoriadne obľúbený nápoj, ktorý pomáha miliónom ľudí po celom svete. Nakopne, nabudí, inšpiruje. Aj preto je o nej množstvo citátov, z ktorých sme pre vás my z Cafézie vybrali niekoľko (podľa nás) najzaujímavejších. 


Prajeme príjemné čítanie a zamýšľanie sa…

„Káva, najobľúbenejší nápoj civilizovaného sveta.“ (Thomas Jefferson, bývalý  americký prezident)

„Som blázon do kávy. Keď raz ochutnáte poriadnu kávu, neexistuje cesta späť. Jednoducho neexistuje.“ (Hugh Laurie, britský herec a stvárniteľ Dr. Housa, hudobník, spisovateľ a komik)

„Reštauráciu vždy posudzujem podľa kvality chleba a kávy.“ (Burt Lancaster, americký herec, moderátor, režisér, producent a politický aktivista)

„Aj zlá káva je lepšia ako žiadna káva.“ (David Lynch, americký filmový režisér, scenárista, maliar)

„Čierna ako diabol, horúca ako peklo, čistá ako anjel a sladká ako láska. Káva.“ (Charles Maurice de Talleyrand-Périgord, francúzsky politik a diplomat)

„Vôňa kávy: vôňa, ktorá oddeľuje noc od dňa.“ (Haruki Murakami, japonský spisovateľ)

„Nikdy som nepovedal, že mám kávu radšej ako sex. Povedal som len to, že ju mám častejšie.“ ( Kevin Sinnott, waleský maliar)

“Cappuccino je sex v šálke.“ (Anthony T. Hincks, americký spisovateľ a autor mnohých citátov)

„Cafézia, to je tá najlepšia káva na celom svete. Milujem túto kávu.“ (Alexandra Orviská, slovenská moderátorka)

PREJDI NA E-SHOP


„Sila ľudskej mysle je v priamej úmere s množstvom vypitej kávy.“ (James Mackintosh, škótsky právnik, politik, historik)

„Nikdy never nikomu, kto nepije kávu.“ (AJ Lee, americká zápasníčka)

„Za každým úspešným mužom je žena. Za každou úspešnou ženou je poriadne množstvo kávy.“ (Stephanie Piroová, americká autorka komiksov o káve)

„Nejlepší sport je kafé a dort.“ (Halina Pawlowská, česká spisovateľka, scenáristka, publicistka a vydavateľka)

„Káva, podobne ako hudba a filmy, nepozná žiadne hranice. Káva je jazyk sám o sebe.“(Jackie Chan, hongkongský rodák, majster bojového umenia, herec, producent, komik, akčná hviezda, spevák)

 „Ľudstvo je množina všetkých jedincov druhu Homo sapiens, z ktorých dve tretiny nič nerobia a zvyšná tretina pije kávu.“ (Dittmar Chmelař, český autor poviedok, popularizátor vedy, prekladateľ)

„Najradšej mám vrelú ženu a chladnú kávu. Jedno i druhé sa postará o to, že sa nespálite.“ (Albert Chevalier, anglický herec, komik, spevák)

„Nepotrebujem motivačné citáty. Potrebujem kávu!“ (neznámy autor)

„Kedysi sa ľudia vítali chlebom a soľou, dnes kávou.“ (neznámy autor)

PREJDI NA E-SHOP