Päť dôvodov, prečo piť Caféziu

Na trhu existuje množstvo kávových produktov a nájsť si medzi nimi svoje miestečko nie je jednoduché. Keď si v tomto spektre všimnete našu bio organickú kávu Cafézia, možno sa sami seba spýtate, prečo by ste mali uprednostniť práve ju. Tak dobre: Máme pre vás niekoľko dôvodov.

1. Má kofeín, ale nepocítite jeho vedľajšie príznaky

Cafézia je káva s kofeínom, vďaka ktorému vás poriadne nakopne, ale žiadnym spôsobom vám neublíži. Ako isto viete, kofeín môže spôsobovať búšenie srdca, trasenie rúk, nespavosť, niekedy aj bolesť hlavy, pričom spolu s aciditou kávy sa môže postarať aj o náhlu žalúdočnú nevoľnosť či pálenie záhy. Cafézia je však vyrobená tak, že vám nič z toho nehrozí; vďaka prímesi bylín totiž neprekysľuje.

2. Môžete si ju dať aj pred spaním

Toto znie na prvý pohľad možno neuveriteľne, ale skutočne je to tak; ba čo viac, dokonca sa vyspíte ešte lepšie. Cafézia vás v tomto smere vôbec neobmedzuje, pretože jej kofeín má jemnejšie účinky na nervový systém, ako kofeín nachádzajúci sa v bežných kávach. Ak teda máte chuť na kávu aj neskoro večer, smelo do toho. Vedecké vysvetlenie tejto skutočnosti NÁJDETE TU.

PREJDI NA E-SHOP

Kliknite si na eshop a pozrite si ponuku našich káv: preklik nájdete v hornom menu, prípadne na konci článku.

3. Môžete jej vypiť toľko, koľko len chcete

Aj toto je pre milovníkov kávy veľmi dobrá správa. Kofeín obsiahnutý v Cafézii má o toľko jemnejšie účinky na metabolizmus, že jej môžete vypiť toľko, koľko len chcete. Ak ste zvyknutí možno na tri šálky denne, s Caféziou ich môže byť aj viac – ak teda príde chuť.

4. Je vhodná aj pre tehotné a dojčiace ženy

Pitie kávy v tehotenstve nie je zakázané, avšak tehotenstvo spomaľuje rýchlosť metabolizácie kofeínu a u budúcich mamičiek preto jeho hladina ostáva o niečo vyššia. Ale pozor: Cafézia je vďaka špeciálnej prímesi bylín omnoho lepšie metabolizovaná a tým pádom je pre tehotné a dojčiace ženy výrazne lepšou alternatívou. Viac informácií nájdete v TOMTO ČLÁNKU. Nuž a aby toho nebolo málo, Cafézia je ideálna aj pre ľudí s intoleranciou na histamín, prípadne pre celiatikov.

5. Budete mať lepší pocit

Cafézia je organická bio káva, takže je to najčistejší prírodný produkt, vďaka čomu budete mať lepší pocit; pre svoje zdravie totiž urobíte viac, ako pri množstve iných káv. Cafézia je navyše distribuovaná v biodegradovatelnom obale, ktorý sa v prírode v priebehu štyroch rokov sám rozloží (VIAC ČÍTAJTE TU!). V dnešnej ére produkovania množstva odpadu je to vynikajúca vec a krok smerom do budúcnosti. Nuž a aby toho nebolo málo, Cafézia je „fair trade“ (v preklade férový obchod). Ide o iniciatívu, ktorá vznikla ako odozva na zlé podmienky, v ktorých sú pestovatelia a výrobcovia z rozvojových krajín nútení pracovať a predávať suroviny či iný tovar. Pri zakúpení Cafézie teda budete mať istotu, že k všetkým článkom výrobného reťazca bolo pristupované s úctou a najvyšším možným rešpektom. Táto káva sa okrem toho pýši aj certifikátom USDA Organic, čo je dôkaz toho, že bola vyrobená bez použitia aditív, pesticídov a herbicídov.

Na zdravie!

PREJDI NA E-SHOP

Cafézia vás hneď upúta krásnymi zrnami najvyššej kvality.