Vedeli ste, že obal Cafézie sa v prírode do štyroch rokov úplne rozloží?

Spoločnosť, v ktorej žijeme, je v oblasti ekológie a ochrany životného prostredia čoraz uvedomelejšia a v tomto smere zohráva svoju rolu aj káva Cafézia. Náš produkt je totiž balený v obale z biodegradovateľného materiálu, ktorý sa vo voľnej prírode v priebehu štyroch rokov úplne rozloží.

To znamená, že aj keby ste obal od kávy po jej spotrebovaní niekde len tak vyhodili, po štyroch rokoch tam už určite nebude; je zhotovený z materiálu postavenom na báze kukuričného škrobu a biologicky je úplne odbúrateľný. Je netoxický, neškodný a šetrný k životnému prostrediu.

Obal má okrem toho aj iné výhody a zabezpečuje najvyšší možný štandard udržania sviežosti, kvality a vône kávy. Balenie Cafézie má ochrannú atmosféru s jednostranným ventilom a hermetickým zipsom, vďaka čomu je káva dokonale chránená a na rozdiel od bežných produktov si dlhodobo zachováva všetky požadované vlastnosti.

Väčšinu klasických plastových obalov už nikdy dokonale nezatvoríte a čo je horšie, v prírode sa takéto produkty rozkladajú viac ako 1 000 rokov.

O kvalite obalu Cafézie sme presvedčení natoľko, že sme ho dali otestovať uznávanému Branislavovi Moňokovi z OZ Priatelia Zeme, ktorý sa problematike odpadov venuje už viac ako dvadsať rokov. Obrovský zástanca „zero waste“ prístupu testuje balenie našej kávy v komposte.

Doprajte si kvalitnú prémiovú kávu a súčasne aj radosť z pokrokového prístupu k ochrane životného prostredia.

PREJDI NA E-SHOP