Káva s bylinami

Cafézia je bio organická fairtrade káva so špeciálnou prímesou bylín, ktorá je v malom pomere (približne 0,5%) pridaná do 100-percentnej arabiky.

Vedci pod dohľadom doktora Tomáša Dobránskeho to nastavili tak, že byliny upravujú pH varenej kávy, čím znižujú jej kyslosť, ale súčasne uľahčujú metabolizovanie kofeínu a poskytujú silnú podporu imunitného systému. Nemajú však žiadny negatívny vplyv na chuťový pôžitok, práve naopak: káva je mimoriadne lahodná a chutná.

Ide o tieto byliny:

LIPKAVEC

Charakteristickou vlastnosťou lipkavca je mierny močopudný účinok s vplyvom na čistenie krvi a lymfatického systému. Tejto byline sa preto pripisuje detoxikačný účinok s benefičnými prejavmi na koži, močových cestách a v lymfatických uzlinách. Bylinkári ju aplikujú aj ako pomôcku na znižovanie krvného tlaku a teploty tela. Lipkavec zmierňuje zápaly tonzíl, pečene, vaječníkov, ale potláča aj artritické bolesti. Okrem toho stimuluje metabolizmus pečene, podporuje trávenie a vstrebávanie živín.

YZOP

Silný odvar z listov a kvetov yzopu sa aplikuje pri zahlienení priedušiek, nosa a hrdla, ale využíva sa aj na zmiernenie zápalu horných dýchacích ciest. Zvonku sa zvykne aplikovať na jazvy, na zmiernenie opuchu a sčervenania. Esenciálny yzopový olej zvyšuje mentálnu koncentráciu a pôsobí ako nervové tonikum, vhodné na podporu liečby nervovej vyčerpanosti, úzkosti a depresie.

YERBA MATÉ

Yerba maté sa celosvetovo používa na úpravu nadváhy ovplyvňovaním trávenia a zvyšovaním lipolitickej aktivity pri trávení podkožného tuku. Aplikuje sa tiež pri fyzickej a mentálnej únave, nervových depresiách, reumatických bolestiach, bolestiach hlavy pri prepracovanosti a zvýšenej únave. Obsahuje zvýšené množstvo draslíka, horčíka a mangánu. Zabraňuje tvorbe kyseliny mliečnej a tým napríklad aj silnej únave po fyzickej námahe. Zmes alkaloidov v yerba maté má jemnejšie účinky, než väčšina rastlín s kofeínom. Stimuluje hladké svalové tkanivo a svalstvo myokardu. Pravidelní užívatelia yerba maté uvádzajú, že táto bylina neprináša pri stimulujúcich účinkoch následné nežiaduce reakcie organizmu ako úzkosť, búšenie srdca, tiky, riedku stolicu či potenie.

PREJDI NA E-SHOP